Державна податкова служба України повідомляє, що протягом 2023 року понад 400 платників податків здійснили коригування цін контрольованих операцій (далі – КО) і сум податкових зобов’язань, за результатами яких добровільно збільшили фінансовий результат до оподаткування на 6,9 млрд грн, що привело до нарахування податку на прибуток в сумі 0,6 млрд грн та зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування в сумі 3,7 млрд гривень.
Найбільша кількість коригувань проведена платниками податків, які здійснюють свою діяльність у таких галузях промисловості як хімічній та фармацевтичній (32 відс.), машинобудівельній (17 відс.), агропромисловій (10,5 відс.), харчовій (6 відс.), фінансовій та банківській (4,1 відс.), паливній (2,5 відс.).
Висновки:
- Протягом 2023 року 400 платників податків України провели самостійне коригування цін контрольованих операцій (КО) та сум податкових зобов’язань.
- Завдяки цьому було збільшено фінансовий результат до оподаткування на 6,9 млрд грн, а податок на прибуток – на 0,6 млрд грн.
- Найбільше коригувань здійснили платники хімічної та фармацевтичної (32%), машинобудівної (17%), агропромислової (10,5%) та харчової (6%) галузей.
- Основними країнами реєстрації контрагентів-нерезидентів, щодо яких проводились коригування, є Швейцарія (19%), ОАЕ (14%), Німеччина (9%) та Кіпр (6%).
- Цей результат свідчить про підвищення рівня податкової культури в Україні.
Поради:
- Перегляньте проведені КО за 2023 рік та попередні періоди на відповідність принципу “витягнутої руки“.
- Скористайтесь можливістю здійснити розрахунок податкових зобов’язань відповідно до мінімальних або максимальних значень діапазонів цін/рентабельності.
- Подайте уточнюючі розрахунки без застосування штрафних санкцій та пені.
- Зверніть увагу на:
- Наказ Мінфіну №19 від 18.01.2022, який встановлює порядок відповідності умов КО щодо сировинних товарів принципу “витягнутої руки”.
- Зміни до Податкового кодексу, внесені Законом №3219-ІХ від 30.06.2023, які звільняють платників від штрафів та пені за самостійне виправлення помилок, що призвели до заниження податкового зобов’язання.
Важливо:
- Завдяки самостійному коригуванню КО платники податків можуть уникнути штрафних санкцій та пені.
- ДПС рекомендує платникам податків переглянути проведені КО як протягом 2023 року, так і попередніх звітних періодів щодо їх відповідності принципу «витягнутої руки» та скористатись можливістю здійснити розрахунок податкових зобов’язань відповідно до мінімальних або максимальних значень діапазонів цін/рентабельності (в залежності від сторони дослідження) і подати уточнюючі розрахунки без застосування штрафних санкцій та пені.