Контрольовані операції
Контрольовані операції – це угоди або трансакції між пов’язаними сторонами, які можуть впливати на прибутковість кожної з сторін. З метою уникнення ухилення від оподаткування та забезпечення адекватного розподілу прибутків між різними юрисдикціями, країни встановлюють механізми контролю за цими операціями.
В умовах глобалізації економіки і зростаючого міжнародного бізнесу, питання трансфертного ціноутворення стає все більше актуальним для компаній, що ведуть діяльність в різних країнах. Одним із ключових елементів цього процесу є аналіз та контроль контрольованих операцій.
Одним із аспектів контролю є своєчасне та коректне подання звіту про контрольовані операції. Забезпечення точності цього звіту та правомірне застосування штрафних санкцій – важливі елементи формальних справ. Їх вирішення сприяє створенню прозорих та відповідних законодавству умов для підприємств.
Дізнайтесь більше, передивіться всі записи на цю тему …
-
Деякі питання Трансфертного ціноутворення
Врахування суми отриманих депозитів при визначені вартісного критерію контрольованої операції Згідно з положеннями статті 39 Кодексу та Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 “Дохід”, сума отриманих платником податків депозитів не враховується при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій для цілей трансфертного ціноутворення. Однак сума нарахованих процентів за такими операціями враховується при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій.…
-
Процедура попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях (APA)
Україні вже 10 років діють норми трансфертного ціноутворення (далі – ТЦ), які були запроваджені з 1 вересня 2013 року та стали важливим інструментом протидії ухиленню від оподаткування та забезпечення стабільності дохідної частини бюджету. Процес встановлення законодавчих правил з ТЦ супроводжується імплементацією до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) настанов ОЕСР, кроків Плану дій BEPS, правил…
-
Як заповнити Звіт про контрольовані операції (КО)
1. Загальні відомості: Звіт подається платниками податків, які протягом звітного року здійснювали КО з пов’язаними особами, визначеними п.п. 14.1.153 Податкового кодексу України (ПКУ).Звіт подається до 1 жовтня року, що настає за звітним.Звіт подається в електронній формі з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” та “Про електронні довірчі послуги”. 2. Порядок заповнення:…